Používame cookies
Súbory cookie používame na analýzu údajov o našich návštevníkoch, na zlepšenie našich webových stránok, na zobrazovanie personalizovaného obsahu a k tomu, aby sme vám poskytli skvelý zážitok z webu.

Profil spoločnosti

Spoločnosť KMF Slovakia je popredný subdodávateľský výrobca precíznych plechových komponentov, krytov a elektromechanických integrovaných zostáv.

Ponúkame najvyšší štandard spracovania plechov a služby s pridanou hodnotou ako napríklad technická príprava výroby, participácia na dizajne produktov a tiež elektromechanická integrácia komplexných výrobkov pre medzinárodne rešpektovaných výrobcov OEM(Original Equipment Manufacturers) po celom svete.

To, čo odlišuje KMF Slovakia od ostatných výrobcov plechov, je integrácia nášho tímu a služieb do vášho dodávateľského reťazca. Partnerstvo s KMF Slovakia znižuje riziko a zaisťuje, že vaše operácie v dodávateľskom reťazci dokážu zvládnuť každú výzvu, ktorej čelia, od kolísania dopytu, veľkého množstva náročných špecifikácií a prísnych tolerancií, až po výzvy v oblasti dizajnu a rozpočtu.

 

Výroba kovových </br>a plechových dielov </br>od návrhu až po plne zmontovanú jednotku
Výroba kovových
a plechových dielov
od návrhu až po plne zmontovanú jednotku

Prečo práve spoločnosť KMF Slovakia?

Najsilnejšou stránkou KMF Slovakia oproti mnohým konkurentom je kombinácia projektového riadenia, dizajnu, spracovania a tvarovania plechov, zvárania, povrchových úprav a montáží, pričom vieme zaistiť výrobu plechových dielov od nuly až po plne zmontovanú alebo integrovanú jednotku.

Snažíme sa plne porozumieť potrebám našich zákazníkov a ich priemyslu s cieľom dodať im skutočne vhodné riešenia, ktoré ich výrobkom dodajú skutočnú hodnotu.

Kde to začalo ...

Skupina KMF ponúka prvotriedne služby v oblasti subdodávok výrobkov z plechu, kombinujúce špičkové zariadenia, vysoko skúsených pracovníkov a snahu sa neustále zlepšovať. Naše interné výrobné kapacity s plochou viac ako 21.000 štvorcových metrov v závodoch vo Veľkej Británii a na Slovensku nám umožňujú spolupracovať so stovkami popredných odberateľov.

Našou cestou, ktorá nás doviedla až sem, boli ambície, inovácie a obyčajná tvrdá práca!

Spoločnosť KMF začala pôsobiť v odbore kovovýroby v roku 1971 v malej garáži v Lask Edge, v kraji Staffordshire v Anglicku. Spoločnosť založil Michael Higgins spolu so spoločníkmi a priateľmi Kenom a Fredom.

Za posledných 50 rokov sme sa rozrástli z malej garáže v Stoke-on-Trent na jednu z najväčších spoločností na výrobu plechových dielov vo Veľkej Británii a Európe. To všetko je zásluhou našich vyše 400 talentovaných zamestnancov, ktorí tvoria rodinu KMF, našej ochoty prispôsobiť sa a investovať do nových technológií a výrobných procesov. Náš úspech za posledných 50 rokov bol značný, ale v KMF sa vždy sústredíme na ďalšiu kapitolu nášho pracovného života a naďalej sa usilujeme dosiahnuť ambiciózne ciele rastu.

V týchto dňoch je celá skupina KMF 100% vlastnená rodinou Michaela  Higginsa a jeho nasledovníci úspešne pokračujú v odkaze a budovaní silnej značky „KMF“.

História spoločnosti KMF

Lask Edge

1971 - 1974

 • 1971: KMF vo februári založili spoločníci Michael Higgins, Ken Warburton
  a Fred Leigh.
  V auguste bola spoločnosť KMF zaregistrovaná ako spoločnosť
  s ručením obmedzeným.
  V októbri sa KMF presťahovala
  do St. Marys, Bridley Street.
  Fred sa rozhodol KMF opustiť a neskôr
  predáva svoj 1/3 podiel svojmu kamarátovi Brianovi Collingovi.

1975 - 2004

 • 1975: Spoločnosť sa presťahovala
  na nové miesto, na Florida Close
  v Bursleme. Týmto krokom zvýšila
  svoje výrobné priestory z 500
  na 2.800 štvorcových metrov.
 • 1990: 30. septembra Ken Warburton opúšťa KMF.
 • 1994: KMF v apríli zakúpila
  a inštalovala svoj prvý laserový stroj, TRUMPF TCL2503E, číslo stroja 902780.
 • 1995: V júni nasledoval prvý nákup stroja na vysekávanie TRUMPF TC500R, číslo stroja 40545.
 • 2004: KMF sa presťahovala do svojich súčasných priestorov v High Carr Business Park, kde neskôr nainštalovala svoju prvú linku
  na práškové lakovanie a viac
  ako 3-krát rozšírila svoje priestory.
  Na jeseň KMF nainštalovala svoj prvý automatizovaný ohýbací robot Amada Astro-100 a oslávila prvý desať miliónový rok s obratom viac ako 11,7 milióna GBP.

2005 - 2009

 • 2007: KMF prijala do zamestnania svojho prvého učňa.
 • 2009: Spoločnosť vybudovala svoje vlastné školiace stredisko a zároveň oslávila svoj prvý dvadsať miliónový rok s obratom 20,6 milióna GBP.
História firmy 2020

2010 – Súčasnosť

 • 2010: Gareth Higgins, syn Michaela Higginsa, sa stáva riaditeľom spoločnosti KMF (Precision Sheet Metal) Ltd. a na Slovensku zakladá dcérsku spoločnosť KMF (Precision Sheet Metal) s.r.o.
 • 2015: Skupina KMF kupuje spoločnosť Greenway Pepper, dlhoročného dodávateľa CNC obrábania pre spoločnosti KMF Precision Sheet Metal, ktorý teraz pôsobí ako KMF Precision Engineering.
 • 2016: KMF kupuje výrobcu špeciálnych dielov pre bicykle, BETD Components Ltd.
 • 2017: Generálny riaditeľ KMF Gareth Higgins obdržal titul MBE od Jej Veličenstva Kráľovnej za služby
  v programe vzdelávania učňov
  vo firemnom školiacom stredisku.
 • 2018: KMF dokončila reštrukturalizáciu spoločnosti a zakladajúci riaditeľ Michael Higgins a jeho synovia Gareth a Daniel, ktorí v tomto odbore pracovali spolu 85 rokov, sa stali výlučnými vlastníkmi celej skupiny
  KMF Group.

História
KMF Slovakia

2010

26. októbra bola na Slovensku založená spoločnosť
KMF (Precision Sheet Metal) s.r.o. 

2011

KMF na Slovensku investuje do nového výrobného závodu
v Trenčianskych Stankovciach o ploche 2.000 m² a rozširuje
svoje výrobné služby v Európe.
KMF Slovakia začína svoju prevádzku s jedným vysekávacím strojom TRUMPF Trumatic 500R, dvoma novými ohraňovacími strojmi TRUMPF TruBend 3120 a neskôr pribúda laser TRUMPF Trumatic L2530.

2014

Nákup prvého nového vysekávacieho stroja TRUMPF TruPunch 3000 výrazne zvyšuje flexibilitu výrobného procesu vysekávania.

2015

Nákup dvoch nových ohraňovacích strojov TRUMPF TruBend 3100 a TRUMPF TruBend 7036 rozšírilo komplexnosť v oblasti ohýbania plechových výrobkov.

2017

Výrazná modernizácia a zvyšovanie efektivity prostredníctvom investície do strojov TRUMPF TruPunch 5000 a TRUMPF TruBend 5085.

 

2018

Rozšírením výrobných kapacít o novú prevádzku v Trenčíne zvyšujeme výrobné priestory o ďalších 1.600 m². V nových priestoroch sa novo realizuje kompletizácia výrobkov a zostáv
od jednoduchých až po zložité.

2019

Opätovné rozšírenie strojového vybavenia prostredníctvom nákupu dvoch ohraňovacích strojov TRUMPF TruBend 5130
a ďalšieho vysekávacieho stroja TRUMPF TruPunch 3000. 
Rozšírenie výrobných priestorov na prevádzke v Trenčíne
o ďalších 1.400 m².

2021

Modernizácia laserového pálenia výmenou starého CO2 lasera za nový fiber laser TRUMPF TruLaser 2030. Prvá investícia
do robotického pracoviska prichádza v podobe investície
do zvarovacieho robota Cloos QIROX welding robot QRC 350-E.